Wyniki i rankingi

 IV Ice-Watch Beach Volleyball Cup
Foto by Krawczyk.photo

Triumf Bartka Kujawskiego/Pawła Kaczorowskiego oraz Agnieszki Wołoszyn/Anety Kaczmarek

Przy słonecznej pogodzie rozegrano czwartą edycję turnieju Ice-Watch Beach Volleball Cup.

W turnieju męskim oraz damskim wzięło udział w sumie 29 par z całej polski w tym Mistrz Świata Andrzej Wrona oraz Mistrz Polski Wojciech Włodarczyk.

W kategorii mężczyzn w meczu o trzecie miejsce zmierzyli się srebrni medaliści III edycji Janusz Prus/Maciej Okrzeja oraz duet Marcin Końpa/Andrzej Paszkowski. Premierowa odsłona rozpoczęła się po myśli pary Prus/Okrzeja, którzy zapewnili sobie wysoką zaliczkę (9:5) i bez problemów utrzymując wysokie prowadzenie wygrali pierwszego seta 15:10. Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla pary Końpa/Paszkowski, która wyrównała stan do (7:5). Prus/Okrzeja szybko odrobili straty wychodząc na prowadzenie i wygrywając drugą partię 15:11 oraz całe spotkanie 2:0.

O najwyższe miejsce na podium walczyły dwie znakomite pary: Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski, oraz Maciej Stępień/Robert Kozłowski. W premierowej odsłonie meczu było widać wyrównaną walkę punkt za punkt po obu stronach siatki. Ostatecznie pierwszy set padł łupem 16:14 dla duetu Kujawski/Kaczorowski. Dzięki skutecznej gry na siatce Bartka Kujawskiego oraz szczelnego bloku Pawła Kaczorowskiego duet wypracował sobie zaliczkę (6:3) i utrzymał je do końca spotkania wygrywając 15:9 i całe spotkanie 2:0.

IV Ice Watch beachvolley ball cup panie

Foto by Krawczyk.photo

W meczu o brązowy medal w kategorii damskiej zmierzyły się Joana Karasiewicz/Małgorzata Kaczorowska oraz Dominika Mackiewicz/Magdalena Sadlakowska. Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale duet Mackiewicz/Sadlakowska jako pierwsze zapewniły sobie dwupunktowe prowadzenie. Parze Karasiewicz/Kaczorowska udało się jednak doprowadzić do remisu (15:15) i od tego momentu to one kontrolowały grę, wygrywając pierwszego seta (21:19). Decydująca odsłona toczyła się po myśli Karasiewicz/Kaczorowska, które od samego początku kontrolowały grę i utrzymywały się na prowadzeniu, co zaowocowało zwycięstwem (15:12) i wygraniem całego meczu 2:0.

Finał kobiet należał do duetu Agnieszka Wołoszyn/Aneta Kaczmarek, które zmierzyły się z parą Aleksandra Iwaniuk/Małgorzata Klimiuk. W pierwszym secie para Wołoszyn/Kaczmarek pewnie kończyły swoje ataki i stawiały szczelne bloki, co pomogło im w pewnym wygraniu premierowego seta (21:15). Druga partia rozpoczęła się po myśli Wołoszyn/Kaczmarek, które zapewniły sobie wysoką zaliczkę punktową 9:5. Aleksandra Iwaniuk/Małgorzata Klimiuk, próbowały dogonić rywalki ale nieskutecznie popełniając własne błędy. Para Wołoszyn/Kaczmarek dopisywały do swojego konta kolejne punkty (18:13) co pozwoliło na wygranie seta 21:15 i stanięcie na najwyższym podium Ice-Watch Beach Volley Cup.

Klasyfikacja końcowa:

Panie:

  1. Agnieszka Wołoszyn/Aneta Kaczmarek
  2. Aleksandra Iwaniuk/Małgorzata Klimiuk
  3. Małgorzata Kaczorowska/Joanna Karasiewicz
  4. Dominika Mackiewicz/Magdalena Sadlakowska

Panowie:

  1. Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski
  2. Maciej Stępień/ Robert Kozłowski
  3. Janusz Prus/Maciej Okrzeja
  4. Andrzej Paszkowski/Marcin Końpa

Sponsorem turnieju była firma: Ice-WatchElżbieta Kursa-Leder z Mary Kay Polska, San Miguel, Żywiec Zdrój

ICE Watch Beach Vollyball Cup

ICE Watch Beach Vollyball Cup 2017

Foto by Krawczyk.photo

Autor Katarzyna Orłowicz

Monta Beach Volley Club

ul. M. Zaruskiego 12
00-468 Warszawa

 
(+48) 510 270 501
 
boiska@montaclub.com.pl
 
JESTEŚMY OTWARCI:
pn. - czw.: 9:00 - 22:00
pt. - ndz.: 9:00 - 23:00
 
ZNAJDŹ NAS: