Ania Sulej/Aleksandra Różanka oraz Filip Brandt/Piotr Ilewicz najlepsi w finale Ice-Watch Cup!

10 września 2017 r. na boiskach Monta Beach Volley Club odbył się finał turnieju Ice-Watch Beach Volleyball Cup.  Była to ósma i zarazem ostatnia edycja rozgrywek w tym sezonie.

W całym cyklu turnieju organizowanym od początku czerwca wzięło udział aż 215 zawodników i zawodniczek z całej Polski.  Gościliśmy zarówno zawodników i zawodniczki z Plaży Open, jak i amatorów- miłośników siatkówki plażowej, którzy zaczynali dopiero swoją przygodę z tym sportem.

VIII final ice watch beach volleyball cup monta club panowie

W meczu o brązowy medal w kategorii mężczyzn zmierzyły się dwie znakomite pary Janusz Prus/Maciej Okrzeja oraz Mateusz Furtak/Dawid Drobiecki.  Premierowa odsłona spotkania pokazała, że nie będzie to łatwy mecz.  Furtak/Drobiecki dopiero pod koniec seta przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając go 21:17. W kolejnej partii, znacznie lepsi okazali się Prus/Okrzeja, którzy triumfowali w nim 21:19 doprowadzając do tie-breaka. Trzecia odsłona okazała się szczęśliwa również dla duetu Prus/Okrzeja, który wygrali 15:9 i całe spotkanie zakończyli wynikiem 2:1!

Filip Brandt/Piotr Ilewicz w finale trafili na bardzo wymagających rywali Roberta Kozłowskiego i Andrzeja Paszkowskiego. Spotkanie to od samego początku było bardzo zacięte. Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 21:19 na korzyść Brandt/Ilewicz. Kolejna partia również należała do duetu Brandt/Ilewicz, którzy wygrali drugiego seta 21:19 i całe spotkanie 2:0 zajmując najwyższe podium rozgrywek.

Rozgrywki w kategorii kobiet rozegrano systemem grupowym „każdy z każdym”. Czwarte miejsce zajęły Karolina Narożnik/Martyna Jaworska.  Trzecie miejsce wywalczyły Joanna Karasiewicz/Natalia Gruszczyńska. Srebrny medal powędrował do znanej nam dobrze pary Malwina Zielińska/Paulina Zielińska.  Parą nie do zatrzymania była Anna Sulej/Aleksandra Różanka, które wygrały wszystkie mecze tego dnia nie oddając ani jednego seta.